Gövde Ortezi


Gövde ortezi omurganın sırt, bel ve kalça çevresindeki problemler, deformiteler, travma, ağrı ve cerrahi sonrası stabilizasyon sağlamak amacıyla kullanılır.

İnceleyin

Karbon Ortez


Karbon Uzun Yürüme ve Kısa Yürüme Cihazı;

İnceleyin

Üst Ekstremite Ortezi


Dirsek, bilek, el veya parmakların fonksiyonel hareketine yardımcı olmada, istenmeyen hareketleri engellemede veya bu kısımlara destek sağlamada kullanılır. Amacına yönelik olarak faklı materyallerden oluşan farklı tipleri mevcuttur.

İnceleyin

Alt Ekstremite Ortezi


Ayak, ayak bileği, diz, kalça ve bazen de gövdenin bir kısmını içine alan yürümeyi, ayakta durmayı veya düzgün yürümeyi destekleyen ortezlerdir. Probleme göre farklı tipleri mevcuttur. Topuk problemlerinde sadece topuğu içine alan, bazen sadece ortepedik tabanlık, bazen de ortepedik tabanla birlikte ayağı bilek altı veya bilek üstü içine alan bir çok alt ekstremite ortezi mevcuttur. Bunların içinde en sık kullanılanı afo olarak söylenen ankle foot orthosis dir.

İnceleyin

Nasıl Çalışıyoruz?

Doktor reçetede kullanabileceği düşündüğü ortez modeline göre
Alçı ölçü alıyoruz
Modelajlayıp döküm yapılıyor
Hasta provada ortezi takıp deniyor
Gerekli Ayarlar yapılıp teslim ediliyor

Ortez Nedir

Ortez nedir; Hareket edebilen vücut kısımlarının zayıf kasları, eklemlerin desteklenmesi veya fonksiyonunu iyileştirmek, düzeltilmesi için kullanılan atel, araç ve ortopedik cihaz gibi vücuda dıştan takılan cihazlara verilen addır..


Ortez çeşitleri

Ortez çeşitleri; Karbon ortez, alt ekstremite ortez, üst ekstremite ortez, gövde ortez, DAFO ortez, RGO ortez, KAFO ortez, GRAFO ortez

Ortez fiyatları

Ortez fiyatları kullanılan malzeme, hastanın hastalığının çeşidine göre farklılık gösterir. Çanakkale' de kendi atölyesi olan tek firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. info@canakkaleortopedi.com.tr email adresi aracılığıyla veya 0543 837 76 05 - 0286 263 63 64 telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.


Ortezin faydaları

Ortezler kas iskelet sistemini destekler ve korurlar. Ortez ve destekler, kas iskelet sisteminde oluşan rahatsızlıklar ve yaralanmalarda doktorlar tarafından reçete edilen ve iyileşme sürecine katkıda bulunan medikal cihazlardır. Ortezlerin faydaları, insanların mobilitesini artırmaya yardım etmektir. Ortezler, vücudun etkilenen bölgelerini stabilize etmek, hareketsiz kılmak ve rahatlatmak veya fizyolojik olarak doğru bir şekle getirme amacıyla kullanılırlar. Duruş bozuklukları veya ağırlık noktasının hatalı olması bu şekilde önlenir veya düzeltilir. Kalıcı rahatsızlıklarda işlevlerin yeniden kazanılmasına ve ağrının önlenmesi veya azaltılmasına yarar.

Gönder
Gönder