Karbon Uzun Yürüme Cihazı

Uzun yürüme cihazı

Herhangi bir sebeple işlevini yerine getiremeyen veya şekil bozukluğu olmuş bacağı, anatomik pozisyonda tutmak, düzeltmek yada yükten arındırmak için kullanılan diz üstünden başlayıp ayağıda içine alan orteze uzun yürüme cihazı ya da uzun yürüme ortezi denir.

Uzun yürüme cihazı ne işe yarar

Alt ekstremiteler için dizi ekstansyonda, ayak bileğini nötral pozisyonda tutan cihazlardır.

Uzun yürüme cihazı fiyatları

Uzun yürüme cihazı fiyatları hesaplamada kullanılan malzeme, ölçü ve işçilik önemli yer tutar fiyatların farklı olmasına neden olur. Çanakkale ortopedi size uygun karbon uzun yürüme cihazı fiyatları ile hizmet vermektedir.

Uzun yürüme cihazı modelleri

İthal veya yerli uzun yürüme cihazlarının modelleri ile isveç kilitli uzun yürüme ortezi, yüzük kilitli uzun yürüme ortezi, karbon uzun yürüme cihazı, topuk vuruşu senkronize elektronik, ile robotik yürüme cihazı uzun yürüme cihazı modellerinden bazılarıdır.

Uzun yürüme cihazları faydaları

Klasik cihazlara nazaran çok daha hafif, dayanıklı ve konforlu dizayn tasarımı sebebi ile dizlik gerektirmeyen ön destekli yapıya sahiptir. Daha geniş destek yüzeyi sayesinde bacağa binen ağırlığın dağıtılmasını sağlar. Kolay giyip çıkarılabilir.

Karbon uzun yürüme cihazı

Konjenital anomiler Parapleji, Cerabral palsy, polio sekeli ve Siyatik yaralanmalar hastalarda alt ekstremitelerin desteklenmesi amacı ile yapılan yürümeye yardımcı orteze karbon uzun yürüme cihazı denir. Hekimin isteği doğrultusunda Pelvik, iskium desteği ve bele kemer ilavesi yapılır. Hastanın alçı ölçüsü alınarak başlanır. Alçı ölçü işlendikten sonra latarel elemler ölçünün üzerine yerleştirilerek karbon fiber döküm yapılır. Hafif ve dayanıklı olması en büyük avantajıdır.

Gönder
Gönder