Ottobock Triton Protez Ayak

Ottobock Triton Protez Ayak

Aktif bir yaşam için

Senin hayatın. Senin maceran.

Triton ürün grubunda bulunan protez ayaklar aktif kullanıcılar için uygundur. Protez ayakların dinamik tepkisi ve esnekliği, sizi günlük yaşantınızda ve hobi olarak yaptığınız sporda destekleyecektir./p>

Yeni teknolojilerin geliştirilmesinde doğa her zaman en iyi örnektir. İşte bu yüzden insan ayağının anatomisi Triton ayakların üçgen şeklinde yansıtılmıştır. Karbon topuk yayı ile birlikte ön ayakta bulunan karbon yay yük taşıyıcı yapıyı oluşturur. Yüksek performanslı polimerden üretilen temel yay ise tüm bu elemanları birbirine bağlar. Sonuç olarak, Triton size son derece doğal ve yumuşak adımlar sunar. Salınım fazına geçiş, adım uzunluğunuzu ayarlayabileceğiniz kadar kusursuzdur.

Darbe emici

Yürürken Triton'un topuğuna vurduğunuzda protez ayak içindeki yay, darbe emişi için yeterlidir. Bu da eklemleriniz ve sırtınızıdaki baskıyı azaltır.

Ayarlanabilir adım uzunluğu

Uzun bir yürüyüşte kısa ve hızlı adımlar: Önayak kısmı parçalıdır ve ayağın yük binen kısmı büyük başparmağa kadar uzatılmıştır. Salınım fazına geçerken ortaya çıkan güçlü geçişten yararlanırken adımlarınızın boyunu kendinize uygun olarak istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ahenkli yürüyüş

Topuk vuruşunda depolanan enerji, yürüyüş fazında yavaşça serbest bırakılır. Böylece daha az efor harcayarak daha rahat ve doğal görünümlü bir yürüyüş sergilersiniz.

Hızlı yön değiştirme

İkiye ayrılmış önayak kısmı gereken kontrolü, düz olmayan yüzeylerde bile - örneğin arnavut kaldırımlarında veya ormanda - size verir. Özellikle spor yaparken gereken ani yön değişimleri Triton protez ayak kullanıcıları için sorun teşkil etmez.

Kişisel seçim

Spor yapmaktan hoşlanır mısınız, suya dayanıklı ve sağlam bir ayağa mı ihtiyacınız var? Triton protez ayak ürün grubunda toplam 5 adet farklı ayak vardır. Ortopedi teknisyeninize hangi Triton ayağın sizin için uygun olduğunu danışabilirsiniz.

Ayakta daha rahat

Triton'un birbirine bağlı yay sistemi esnektir. Mobilitesine rağmen, ayağın, vücut ağırlığının yer değiştirmesine tepkisi neredeyse nötrdür. Durma fazı güvenilir ve rahattır.

Spor ve günlük yaşam

Spor yaparken ani yön değişimleri, basketboldaki zıplamalar, düz olmayan yüzeylerde yürüyüş, otobüsü yakalamak için hızlıca bir koşu veya işte saatlerce ayakta durmak: Triton tüm bu durumlar için idealdir.

Gönder
Gönder